Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi – Baby

Written by on November 13, 2018

„Baby“ e шестиот сингл на Британскиот електро бенд Clean Bandit од нивниот последен студиски албум „What Is Love?“, на кој соработуваат со пејачката од Велс – Marina, и мега популарниот порториканец Luis Fonsi. Одличната комбинација на латино-поп оваа недела ја вртиме на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi – „Baby“


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background