NEIKED ft. Miriam Bryant – How Did I Find You

Written by on November 15, 2018

Viktor Radstrom е шветски продуцент кој на музичката сцена е познат под името NAIKED. Најголемиот успех во кариерата до сега го има благодарение на траката „Sexual“ од 2016-тата, кога со неа се искачува на 5-тата позиција на најпродавани синглови со Велика Британија. Неговото ново музичко парче насловено како „How Did I Find You“ е соработка со швеѓанката Miriam Melanie Bryant и токму таа тема денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: NEIKED ft. Miriam Bryant – “How Did I Find You”.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background