Normani X Calvin Harris ft. WizKid – Checklist

Written by on November 22, 2018

Поранешната членка на Fifth Harmony – Normani изминатиов период покажа дека успешно „гази“ во солистичките води и тоа благодарение на соработката со Calvin Haris, но и соработките со Khalid и Quavo. Со Calvin, таа го издава двојниот сингл Normani x Calvin Harris, односно „Slow Down“ и „Checklist“ на која соработува и со нигерискиот изведувач WizKid. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме токму таа соработка: Normani X Calvin Harris ft. WizKid – „Checklist“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background