Rudimental feat. Tom Walker – Walk Alone

Written by on November 27, 2018

На само неколку недели по објавата дека започнуваат со национална турнеа Rudimental објавија уште еден сингл од нивниот трет студиски албум „Toast To Our Differences“, кој на пазарот треба да се најде во продажба од 25-ти јануари 2019-та. Темата е насловена како „Walk Alone“ и е во соработка со Tom Walker, а е третиот сингл од овој албум кој го објавуваат после соработката со Jess Glynne, Macklemore и Dan Caplen и онаа со Major Lazer, Anne-Marie и Mr Eazi. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Rudimental feat. Tom Walker – „Walk Alone“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background