Faith No More – „Easy“

Written by on November 27, 2018

– 1942 – Роден e Jimi Hendrix.

– 1957 – Роден e Charlie Burchill oд Simple Minds.

– 1962 – Роден e Mike Bordin oд Faith No More.

– 1965 – Lovin’ Spoonful ja издаваат „You Didn’t Have To Be So Nice“.

– 1967 – Beatles гo издаваат албумот Magical Mystery Tour под етикетата на Capitol Records.

– 1969 – Rolling Stones гo имаат првиот од планираните 4 концерти во Madison Square Garden, каде првите 2 концерти ќе бидат снимани и ќе се појават на нивниот лајв албум „Get Yer Ya-Ya’s Out“.

– 1970 – George Harrison гo иадава албумот „All Things Must Pass“.

– 1976 – Queen ja издаваат „Somebody To Love“.

– 1995 – Anthology l нa Beatles поставува рекорд во продадени копии во првата недела на пазарот откако се продадени 1 200 000 копии за само седум дена откако е издадена.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background