Vice & Jason Derulo feat. Ava Max – Make Up

Written by on November 28, 2018

Еден од најдобрите диџеи на американското тло Vice ги здружува силите со мултиплатинестиот Jason Derulo и ѕвездата во подем Ava Max за новиот сингл насловен како „Make Up“. Траката доаѓа во период кој е премногу исполнет за Vice, со оглед на тоа што веќе се букирани сите негови термини за настапи во најголемите и најдобрите клубови низ САД, a за неа е изработено и видео кое за само една недела има повеќе од 1,4 милиони прегледи на YouTube. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Vice & Jason Derulo feat. Ava Max – „Make Up“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background