Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi – Baby

Written by on November 29, 2018

Новата трака на британскиот електро бенд Clean Bandit е насловена како „Baby“ и е соработка со пејачката од Велс Marina и порториканската суперѕвезда Luis Fonsi. Таа е шестиот сингл од новиот албум на Clean Bandit („What Is Love?“) кој на пазарот веќе е пуштен во продажба на почетокот на месец ноември и токму неа денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi – „Baby“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background