Olly Murs – Love Me Again

Written by on December 6, 2018

„You Know I Know“ е шестиот студиски (двоен) албум на британецот Olly Murs, на кој ги собира сите досегашни негови хитови, а има и 14 нови. Албумот беше најавен преку синглот „Moves“ потпишан од Ed Sheeran, а е реализиран во соработка со Snoop Dogg и Shaggy. Токму од овој албум денес на Супер како SUPERPLAY ја вртиме: Olly Murs – „Love Me Again“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background