Fun Lovin’ Criminals – Daylight

Written by on December 10, 2018

Мултиплатинестото њујоршко трио Fun Lovin’ Criminals се враќаат назад на музичката сцена. Новиот материјал доаѓа речиси 8 години по издавањето на шистиот студиски албум („Classic Fantastic“) и е насловен како „Daylight“. Синглот е најава за новиот албум „Another Mimosa“ кој на пазарот треба да се појави на 18-ти јануари 2018-та и на него соработуваат со Rowetts, вокалот на The Happy Mondays. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Fun Lovin’ Criminals – „Daylight“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background