Jax Jones feat. Years & Years – Play

Written by on December 12, 2018

На 28-ми минатиот месец британскиот диџеј Jax Jones објави нова трака на која соработува со бендот Years & Years. Траката е дел од екстендетплејката на Jax „Snack“ и е прва трака каде вокалите ги пее машко (Оlly Alexander) после „House Work“ од 2016-тата. Темата е исто така дел од листингот на вториот студиски албум „Palo Santo“ на Years & Years, кои ја објавија истиот ден како сингл. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Jax Jones feat. Years & Years – „Play“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background