Martin Jensen feat. Bjørnskov – Somebody I’m Not

Written by on December 12, 2018

Холандскиот диџеј и продуцент Martin Jensen познат по платинестата „Solo Dance“ од 2016-тата го издаде деветтиот сингл за оваа година. Насловот е „Somebody I’m Not“ и на него соработува со данецот Peter Bjørnskov кој ги позајми вокалите за неа. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Martin Jensen feat. Bjørnskov – „Somebody I’m Not“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background