Imagine Dragons – Bad Liar

Written by on December 13, 2018

Мултиплатинестите Imagine Dragons „Bad Liar“ ja објавија како четвртиот сингл од нивниот нов студиски албум „Origins“ кој беше издаден на почетокот на минатиот месец. Станува збор за одлична electro-pop балада од албумот кој доаѓа 11 месеци после издавањето на „Evolve“, нивниот трет студиски албум. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Imagine Dragons – „Bad Liar“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background