LION BABE – Get Into The Party Life

Written by on December 14, 2018

Свеж петок на Супер радио, денес со Lion Babe и фантастичната Groovy, Hip-Hop & Jazzy песна „Get Into The Party Life“.
Lion Babe е американско R&B дуо од New York City, во кое членуваат Jillian Hervey и продуцентот Lucas Goodman. Заеднички пријател ги спојува сосема случајно во 2012 година, што резултира со синглот „Treat Me Like Fire“ по што потпишуваат за „Interscope Records“.
Нецели 24 часа по издавањето, од денес на Супер – Lion Babe и „Get Into The Party Life“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background