Anne-Marie & James Arthur – Rewrite the Stars

Written by on December 24, 2018

Победникот на британската верзија на шоуто X Factor, James Arthur, ја преработи темата „Rewrite the Stars“ од филмот „The Greatest Showman“. Новата верзија на темата е во соработка со Anne-Marie и од објавувањето до сега има преку 50 милиони стримови низ целиот свет, што сигурно ќе се зголемува со оглед на тоа што на почетокот на месецов имаа неверојатно драматичен настап на британскиот The Voice. Денес, на првиот ден од работната недела, на Супер радио како SUPERPLAY: Anne-Marie & James Arthur – „Rewrite the Stars“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background