Gloria Estefan – Conga

Written by on January 9, 2019

– 1944 – Вo Heston, Англија роден е гитаристот на Led Zeppelin, Jimmy Paige. Заедно со Robert Plant и останатите членови на легендарните Cepelini испишаа многу страници од музичката историја. Сепак Kashmir и Stairway to Heaven сe темите по кои најчесто ги препознаваме.

– 1957 – Вo Havana, Cuba родена e еден од најпознатите ѕвезди на латино и воопшто на Pop музиката Gloria Estefan.

– 1965 – Роден e Haddaway.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background