Fleur East – Favourite Thing

Written by on January 21, 2019

По успехот кој го постигна во 2014-тата на X Factor, но и минатогодишниот успех со „Sax“, со која се позиционира на третата позиција на официјалната листа на најпродавани синглови во Велика Британија, 29 годишната британка Fleur East, има нова трака. „Favourite Thing“ е првото музичко парче кое го издава по заминувањето од продукцијата на Simon Cowell и токму оваа тема денес на Супер радио ќе ја вртиме како SUPERPLAY: Fleur East – „Favourite Thing“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background