Rudimental feat. Ray BLK & Stefflon Don – Scared Of Love

Written by on January 21, 2019

Rudimental го објавија првиот сингл за оваа 2019-та година, но и нивна шеста трака од албумот во најава „Toast To Our Differences“. „Scared Of Love“ е соработка со Ray BLK и Stefflon Don и ако се цени по изведувачите и на другите траки од абумот, има изгледи тој да се најде веднаш по објавувањето на највисоките позиции на листите на најпродавани албуми. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме: Rudimental feat. Ray BLK & Stefflon Don – „Scared Of Love“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background