5 Seconds Of Summer ft. Julia Michaels – Lie To Me

Written by on January 24, 2019

5 Seconds of Summer објавија нова верзија на траката „Lie To Me“ која е дел од нивното последно албумско остварување „Youngblood“ (2018). На неа соработуваат со 25 годишната американка Julia Michaels која на песната и дава, како што велат од бендот, нова димензија. Оригиналната верзија (од албумот) зборува за тоа како се чувствуваат мажите кога врската не е онаква како што се очекувало, а новата верзија, чиј текст е изменет, зборува за заедничкото искуство на мажите и жените во една врска. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: 5 Seconds Of Summer feat. Julia Michaels – „Lie To Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background