Rudimental feat. Ray BLK & Stefflon Don – Scared Of Love

Written by on February 4, 2019

„Scared of Love“ е првиот сингл на британскиот drum and bass бенд Rudimental за оваа година. Тој е соработка со Ray BLK и Stefflon Don и е шестата трака од новиот албум на бендот „Toast to Our Differences“ кој беше објавен на 25-ти јануари (првичниот план беше да се објави во септември 2018). Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму оваа соработка: Rudimental feat. Ray BLK & Stefflon Don – „Scared Of Love“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background