Chaka Khan – Hello Happiness

Written by on February 4, 2019

„Hello Happiness“ е насловот на дванаесеттиот студиски албум на легендарната Chaka Khan, кој на пазарот треба да се најде на 15-ти овој месец. Ова е нејзин прв материјал после 2007-мата кога го издаде албумот „Funk This“. Дел од овој албум е и хитот од минатата година „Like Shugar“ со кој и официјално го најави новиот албум. Во пресрет на датумот на издавање на Супер радио оваа недела како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме насловната нумера од него: Chaka Khan – „Hello Happiness“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background