Sam Smith feat. Normani – Dancing With A Stranger

Written by on February 5, 2019

Британската поп ѕвезда Sam Smith има нова соработка со поранешната членка на бендот Fift Harmony – Normani. Тоа е негов прв сингл за оваа година, a доѓа по соработката со Calvin Hairs („Promises“) која стана глобален хит. Новиот сингл е насловен како „Dancing With A Stranger“ и токму таа е траката која денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Sam Smith feat. Normani – „Dancing With A Stranger“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background