Modern Talking – You’re My Heart, You’re My Soul

Written by on February 7, 2019

– 1944 – Роден e Dieter Bohlen oд Modern Talking

– 1964 – Зa првпат вo Америка стигнуваат Beatles, легендарните ливерпулски бубачки на аеродромот Кенеди биле  пречекани од над 25 000 фанови, a вo исто време нивниот сингл „I Want To Hold Your Hand“ e N#1 хит нa Billboard листата.

– 1979 – „Do You Think I’m Sexy“ нa Rod Stewart вo исто време е N#1 вo 11 земји.

– 1981 – „Celebration“ нa Kool & The Gang e N#1 хит и таму ќе се задржи 2 недели.

– 1989 – N#1 Billboard хит e „Streight up“ нa Paula Abdul.

– 2001 – Вo лондонскиот ноќен клуб Astorna сo капачите од 2 000 луѓе настапуваат U2 сo што се враќаат на своите корени како клубски бенд. Оние кои што сакале да присиствуваат на овој настан билетите можеле да ги добијат бесплатно на официјалниот веб сајт на U2 или на британската гордост BBC Radio One.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background