Bananarama – Dance Music

Written by on February 12, 2019

Bananarama е британска музичка група формирана 1981-вата година, која во периодот до 2009-тата има 28 синглови кои се биле меѓу најпродаваните 50 во Велика Британија. Овој април (19-ти) ќе го издадат единаесеттиот студиски албум, кој доаѓа 10 години по нивното последно музичко парче. Денес на Супер радио како SUPERPLAY го вртиме синглот со кој го најавуваат враќањето на музичката сцена: Bananarama – „Dance Music“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background