The Cranberries – All Over Now

Written by on February 13, 2019

По смртта на Dolores O’Riordan, вокалот на легендарната музичка група The Cranberries, бендот го најави последниот албум кој ќе го издадат како група. Насловот е „In The End“ и на пазарот ќе се најде на 26-ти април 2019. Дел од деталите беа објавени на почетокот на јануари, кога и го издадоа силглот „All Over Now“ со кој и официјално го најавија осмиот студиски албум. Денес на Супер радио како SUPERPLAY вртиме сингл од овој албум: The Cranberries – „All Over Now“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background