Dua Lipa – Swan Song

Written by on February 13, 2019

Двојно номинираната за годинешните Греми награди Dua Lipa веќе некое време е актуелна со „Swan Song“, насловната нумера на филмот „Alita: Battle Angel“. Продуцентот на филмот Jon Landau за медиумите ќе изјави дека „само што го видел спотот за „New Rules“, знаел дека Dual Lipa ќе биде совршена за насловната нумера“. Таа е траката која оваа недела на Супер радио ја вртиме како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Dua Lipa – „Swan Song“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background