Dimitri Vegas & Like Mike ft. Era Istrefi – Selfish

Written by on February 18, 2019

Белгиското дуо Dimitri Vegas & Like Mike прават пресврт во музиката која ја работат и ја создаваат „Selfish“, на која соработуваат со популарната Era Istrefi. „Жителите“ на Tomorrowland познати по забавите на кои се собира огромна маса луѓе, овојпат создаваат трака која е побавна од она што го работеле, има тропски призвук, но и семпл од култната класика „Africa“ на Toto. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме токму неа: Dimitri Vegas & Like Mike feat. Era Istrefi – „Selfish“


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background