Sam Feldt feat. Kate Ryan – Gold

Written by on February 25, 2019

Холандскиот диџеј и продуцент Sam Feldt ја издаде првата трака за оваа година, на која соработува со Kate Ryan, пејачката која станува популарна благодарение на соработката со Avicii за темата „Run Away“. Новото музичко парче е насловено како „Gold“ и е заедничко дело на двајцата музичари. На почетокот од последната работна недела од февруари на Супер радио како SUPERPLAY ја носиме токму неа: Sam Feldt feat. Kate Ryan – „Gold“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background