Bryan Adams & Jennifer Lopez – That’s How Strong Our Love Is

Written by on February 26, 2019

Bryan Adams продолжува да изненадува пред објавувањето на новиот (четиринаесетти) студиски албум, најавен за 1-ви март. Новиот сингл го носи насловот „That’s How Strong Our Love Is“ и на него соработува со латино танчерката, актерка и пејачка Jennifer Lopez. Станува збор за одлична балада на која одлично се „лепат“ вокалите на двајцата мултиплатинести изведувачи. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја имаме: Bryan Adams & Jennifer Lopez – „That’s How Strong Our Love Is“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background