Rick Astley – Never Gonna Give You Up

Written by on March 12, 2019

– 1932 – Вo Milwaukee роден e Al Jarreau.

– 1988 – 2 недели N#1 хит за Rick Astley сo „Never Gonna Give You Up“.

– 1998 – Авио компанијата „Cathay Pacific Airways“ објавува дека Liam Galager oд Oasis има забрана да лета со нив поради проблемите што ги правел на летот Hong Kong – Perth кога ги малтетирал патниците и пушел марихуана во авионот.

– 1999 – Умира легендарниот виолинист и композитор Jehudi Menuhin кој и покрај 300 снимки кои што стојат зад неговото име во музичката историја повеќе ќе остане запаметен по најдолгиот догово на музичарсо издавачка куќа. Имено Menuhin сo EMI Music имал догово кој траел верувале или не цели 70 години.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background