Jain – Alright

Written by on March 12, 2019

Jeanne Louise Galice e 27 годишна французинка, која на музичката сцена настапува под името Jain. Деби албумот „Zanaka“ го издава во 2015-тата, a во август минатата година го издаде вториот студиски албум („Soulder“). Двата албуми поминуваат одлично во Франција – првиот станува дијамантски, а вториот платиниумски. Денес на Супер радио како SUPERPLAY го вртиме синглот со кој таа го најави вториот албум: Jain – „Alright“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background