John Newman – Feelings

Written by on March 13, 2019

John Newman по кратка пауза се враќа на музичката сцена со нов материјал. На 6-ти март ја промовира сензационалната балада насловена како „Feelings“ која доаѓа во исто време со признанието кое го добива од стриминг сервисите каде неговите соло траки се стримувани преку 2 билиони пати. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме: John Newman – „Feelings“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background