Zedd, Katy Perry – 365

Written by on March 14, 2019

Кaty Perry има нова соработка и тоа со руско-германскиот продуцент Zedd. Станува збор за pop-house трака, нешто што воопшто не е карактеристично за Zedd, за која во истовреме со објавувањето беше објавен и спот потпишан од Warren Fu. Приказната која се раскажува на овој високобуџетен видео запис е љубовта меѓу човек и робот која на крајот завршува трагично. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Zedd feat. Кaty Perry – „365“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background