Years & Years feat. MNEK – Valentino

Written by on March 18, 2019

На 15-ти февруари 2019 британскиот synthpop бенд Years & Years ја објавија „Valentino“, трака на која соработуваат со MNEK, а која е дел од реизданието на нивниот втор студиски албум „Palo Santo“. За неа во исто време, на истиот ден, кој е познат како Anti-Valentines Day, објавен е и видео спот кој е снимен во Стокхолм. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Years & Years feat. MNEK – „Valentino“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background