P!nk – Walk Me Home

Written by on March 21, 2019

На 20-ти август американската пејачка Pink го објави првиот сингл за оваа година, кој е водечки сингл од новиот студиски албум во најава „Hurts 2B Human“. За оваа трака таа открива дека се работи и спот кој ќе биде потпишан од Michael Gracey, режисерот на „The Greatest Showman“. Во текот на оваа работна недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја имаме: Pink – „Walk Me Home“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background