Rita Ora feat. 6lack – Only Want You

Written by on March 25, 2019

„Only Want You“ е песна на британката Rita Ora, дел од нејзиниот втор студиски албум „Phoenix“ издаден минатата година. На 1-ви март, Rita ја објавува и ремикс верзијата на оваа трака на која соработува со американецот 6lack и тоа како петтиот сингл од последниот албум. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Rita Ora feat. 6lack – „Only Want You“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background