Klingande & Jamie N Commons – By The River

Written by on March 26, 2019

Мултиплатинестиот диџеј и продуцент Klingande до сега веќе има создадено траки кои го „размрдувале“ летото, како што се „Jubel“ и „Pumped Up“, а со наближувањето на новата сезона веќе ја објави првата трака која ќе го „загрева“ танцовиот подиум. Новиот сингл е соработка со британецот Jamie N Commons кој ги позајмува вокалите за новото музичко парче насловено како „By The River“. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја имаме: Klingande & Jamie N Commons – „By The River“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background