Dj Snake feat Plastic Toy – Try Me

Written by on April 3, 2019

Човекот кој имаше еден од најголемите хитови минатата година Dj Snake („Taki Taki“) повторно изненадува. Францускиот диџеј и продуцент објави нова трака која е соработка со Plastic Toy и е насловена како „Try Me“, песна која е бавна и полна со емоции. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Dj Snake feat Plastic Toy – „Try Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background