Pink – Hustle

Written by on April 8, 2019

Pink го најави новиот студиски албум и тоа со одлична трака која ја издаде на крајот од минатиот нмесец, а го носи насловот „Hustle“. Нејзините обожаватели имаат и дополнителна причина да го чекаат овој албум, бидејќи најавени се неколку соработки со познати изведувачи (Chris Stapleton, Khalid, Cash Cash). Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја имаме: Pink – „Hustle“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background