Alok feat Felix Jaehn & The Vamps – All The Lies

Written by on April 9, 2019

Alok Achkar Peres Petrillo познат на сцената едноставно како Alok е бразилски дицеј и продуцент кој минатата година беше рангиран на 13-тата позиција на најдобри диџеи од страна на DJ Magazine. Третата трака која ја објавува оваа година е соработка со германскиот диџеј Felix Jaehn и британскиот поп рок бенд the Vamps, а е насловена како „All The Lies“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Alok feat Felix Jaehn & The Vamps – „All The Lies“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background