Ciara – Thinkin Bout You

Written by on April 15, 2019

Ciara го објави новиот сингл насловен како „Thinkin Bout You“ со кој го најавува седмиот студиски албум во кариерата („Beauty Marks“). Албумот ќе биде издаден за нејзината продукциска куќа Beauty Marks Entertainment, а доаѓа речиси четири години по издавањето на албумот „Jackie“. На почетокот на годинава таа го објави синглот „Greatest Love“ со кој најави „враќањето“ на сцената, а сега само потврди дека нејзините фанови ќе уживаат во новиот материјал кој ќе биде објавен на 10-ти мај. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Ciara – „Thinkin Bout You“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background