Naughty Boy feat Calum Scott & Shenseea – Undo

Written by on April 16, 2019

Calum Scott во моментов работи во неговото студио на вториот студиски албум, но има и време за нешто невообичаено. Популарниот британец од Јоркшир гостува на трака на Naughty Boy, на која дополчнително соработуваат со јамајканската ѕвезда во подем Shenseea. Насловот на новата трака е „Undo“ и токму неа денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Naughty Boy feat Calum Scott & Shenseea – „Undo“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background