The Cranberries – Wake Me When It’s Over

Written by on April 17, 2019

The Cranberries по смртта на Dolores се подготвуваат за издавање на нивниот последен студиски албум „In The End“ кој на пазарот треба да се појави на 26-ти април. Новиот сингл кој го објавија доаѓа после „All Over Now“ и „The Pressure“ и се последните траки кои ги објавуваат. И покрај барањето на дел од обожавателите да се најде нова пејачка, од бендот се сигурни дека нема да продолжат понатаму. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: The Cranberries – „Wake Me When It’s Over“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background