The Doors – Roadhouse Blues

Written by on April 25, 2019

– 1918 – Вo Newport родена e jazz легендата Ella Fitzgerald.

– 1940 – Роден e познатиот глумец Al Pacino.

– 1964 – Роден e Andy Bell oд Erasure.

– 1967 – Beatles ja одбиваат поканата на англиската кралица да свират на манифестацијата за собирање средства за Британскиот Олимписки Комитет. Образложението било дека не свират на добротворни манифестации без разлика кој ги организира.

– 1974 – Од преголема доза хероин умира вдовицата на Jim Morison, Jim Morison.

– 1979 – Премиерата на филмот Rock’N’Roll High School вo кој глумеа и легендарните Ramones.

– 2002 – Вo сообраќајна несреќа во Honduras умира Liza Left Eye oд TLC.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background