Avicii ft. Aloe Blacc – SOS

Written by on May 6, 2019

„ЅОЅ“ е првиот постхумен сингл на шветскиот диџеј Avicii, кој се врти низ радио етерот благодарение на копродуцентите Albin Neder и Kristoffer Fogelmark. Вокалите се на Aloe Blacc, а официјално беше издаден на 10-ти јуни како најава за постхумниот (трет) студиски албум на Avicii („Tim“) кој на пазарот ќе се најде на 6-ти јуни оваа година. Денес на Супер радио како SUPERPLAY слушаме: Avicii ft. Aloe Blacc – „SOS“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background