BTS feat. Halsey – Boy with Luv

Written by on May 7, 2019

„Boy with Luv“ е песна на корејскиот boy бенд BTS на која соработуваат со американката Halsey и е дел од нивната шеста екстендетплејка „Map of the Soul: Persona.“. Објавена е на 12-ти април заедно со видео запис кој за само еден ден достигнува преку 74 милиони прегледи, со што станува второ по ред најгледано музичко видео за 24 часа на глобално ниво. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: BTS feat. Halsey – „Boy with Luv“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background