Mark Ronson ft. Lykke Li – Late Night Feelings

Written by on May 8, 2019

„Late Night Feelings“ е петтиот студиски албум на британскиот продуцент Mark Ronson кој на позарот ќе се најде во продажба на 21 јуни. Како најава за него на крајот од минатата година беше издадена траката „Nothing Breaks Like A Heart“ во соработка со Miley Cyrus, а деновиве низ радио етерот се повеќе се врти disco траката „Late Night Feelings“ на која соработува со швеѓанката Lykke Li. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Mark Ronson ft. Lykke Li – „Late Night Feelings“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background