Jennifer Lopez ft. French Montana – Medicine

Written by on May 9, 2019

После двете успешни соработки со раперот French Montana за траките „Same Girl“ и „I Luh Ya Papi“ од 2014-тата, Jennifer Lopez на 3-ти април ја објави третата соработка со него насловена како „Medicine“. Објавен е виде запис кој за само еден месец на YouTube достигна до преку 18 милиони прегледи. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме: Jennifer Lopez ft. French Montana- „Medicine“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background