Madcon – Callin You

Written by on May 13, 2019

Madcon е норвешко дуо кое е формирано во далечната 1992-ра година. Негови членови се Yosef Wolde-Mariam и Tshawe Baqwa, а зад себе имаат шест студиски албуми и еден компилациски. Нивната нова трака, прва за оваа година, го носи насловот „Callin You“ и е најава за новиот студиски албум кој на пазарот треба да се најде до крајот на годинава. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Madcon – „Callin You“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background