Otherview & Chris Willis – Wild Horses

Written by on May 15, 2019

OtherView е грчки бенд кој дебитира во 2009-тата и за многу кратко време станува многу популарен во Грција и Кипар, каде настапуваат со многу познати локални артисти, но и со познати музички имиња како Akcent и Edward Maya. 2013-тата сорботуваат со „најдобриот вокал на планетава“ (според David Guetta) – легендарниот Chris Willis и речиси шесет години подоцна повторно низ радио етерот се емитува нивната нова соработка. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Otherview & Chris Willis – „Wild Horses“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background