Jax Jones & Madison Beer feat. Martin Solveig – All Day and Night

Written by on May 15, 2019

Од музичката „лабораторија“ на вританскиот диџеј и продуцент Jax Jones доаѓа нова соработка со извонредниот французин Martin Solveig и американката Madison Beer која ги позајмува вокалите за „All Day and Night“. Траката ќе биде дел од прокетот на Jones и Solveig насловен како „Europa“ кој ќе биде објавен во текот на оваа година. На Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА оваа недела ја имаме: Jax Jones & Madison Beer feat. Martin Solveig – „All Day and Night“.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background